Burada okul hakkında önemli bilgiler bulacaksınız.


ilkokul

Sevgili ebeveynler!

Muhtemelen medyadan öğrendiğiniz gibi, Milli Eğitim Bakanlığı tüm ilkokul öğrencileri için okulu yeniden açmaya karar verdi. Mesafe kuralları geçerli değildir, bu yüzden sınıf aynı anda tamamen tekrar gelebilir. Bununla birlikte, Kültür Bakanlığı, derslerin olabildiğince birlikte kalması ve sadece 1-2 öğretmen tarafından öğretilmesi gerektiğini öngörmektedir. Ne yazık ki dini talimat olmadan yapmak zorundayız. Aynı şekilde, spor ve müzik derslerine de izin verilmez.

Okulun açılması, ortaokul öğrencileri için geçerli olmadığından, okul binalarında maske takma yükümlülüğü devam eder. Molalar sırasında sınıflar kendilerine atanan alanlarda bulunmalı ve diğer sınıflarla temastan kaçınılmalıdır.

Bu gereklilikleri karşılamak için tekrar yeni zaman çizelgeleri hazırlanmalıydı. Sonuç olarak, bazı öğretmenler için konu öğretmenlerinde değişiklikler olmuştur. Ayrıca, kaçırılan dersleri telafi edebilmek ve kapsamlı destek sunabilmek için Almanca ve matematikteki saat sayısını artırdık. Lütfen yeni tarifelere dikkat edin! Lütfen çocuğunuzu okula çok erken göndermeyin, ders başladığında.

Lütfen çocuğunuzu 29 Haziran Pazartesi günü okula verdiğiniz sağlık raporunu da doldurun. Bu sağlık raporu olmadan maalesef çocuğunuzu eve geri göndermek zorundayız. Bu durum çocuğunuzun okulda hastalık belirtileri göstermesi durumunda da geçerlidir.

Lütfen iptal edilen sınıfların temsil edilemediğini veya sınıfların bölünemeyeceğini anlayın, biz de çocukları yapabiliriz. kısa sürede ev göndermek zorunda. Tabii ki, isterseniz önceden sizinle iletişime geçeceğiz. Lütfen ekteki formu doldurun.

Acil bakım 29 Haziran'dan itibaren gerçekleşecek. onun yerine artık yok! Bayan Hauck ve Bay Lorenz ile sınıf dersleri de iptal edilir.

Molalar sırasında fırıncıdan satış yapılmaz. Lütfen çocuğunuza yiyecek ve içecek verin!

29 Haziran itibariyle Çekirdek zaman desteği yeniden başlar. Çekirdek zaman desteğinden yararlanmak istiyorsanız, lütfen hemen Bayan Kretz veya bizimle iletişime geçin (26.06 Cum'a kadar). Çekirdek süresi her zamanki gibi dersten önce (7.30 - 8.30) ve dersten sonra (12.15 - 00.00) sunulmaktadır.
Karışık gruplarda çocuklar olduğu unutulmamalıdır.

Tüm gün bakım henüz başlamıyor - çünkü personel sıkıntısı nedeniyle, tüm grupları olağan ölçüde sunamıyoruz ve önce geri bildirimlerinize ihtiyacımız yok. Bu nedenle, çocukları bütün gün kayıtlı olan ebeveynlerden ekteki sayfaya (veya e-posta yoluyla) tüm gün bakım gerekip gerekmediği ve ne ölçüde gerekli olduğu konusunda bize geri bildirimde bulunmalarını istiyoruz. Çocuğunuza daha az veya daha fazla gün bakmak zorunda kalmazsanız bizi çok rahatlatırsınız. Tam günlük bakım başlatıldığında sizi bilgilendireceğiz.

Tüm gün bakım için daha fazla planlama yapmak üzere, 25 Haziran Perşembe gününe kadar hemen geri bildirimlerinize ihtiyacımız var!

Herhangi bir sorunuz varsa, lütfen bize ulaşın. E-posta (sekretariat@hebelschule-singen.de) veya telefonla (07731-92 43 910) e-posta göndermekten çekinmeyin.

Hala korona salgını koşullarında yaşıyoruz, bu yüzden lütfen mevcut değişiklikleri anlayın. Sağlıklı kal!

Saygılarımla
asıl


orta okul

Sevgili öğrenciler,
sevgili ebeveynler,

Daha önce de belirtildiği gibi, okuldaki yüz yüze dersler 15 Haziran Pazartesi günü başlayacak. Ancak: Sınıflar iki gruba ayrıldı. Her sınıf seviyesinden Grup1 15 Haziran 2018 Pazartesi günü başlar, her sınıf seviyesinden Grup 2 sadece 22 Haziran 20'de başlar!

Evde okula hafta
15.06. - 19.06.20 grup 1 grup 2
22.06 - 26.06.20 Grup 2 Grup 1
29.06 - 03.07.20 grup 1 grup 2
06.07. - 10.07.20 grup 2 grup 1
13.07 - 17.07.20 grup 1 grup 2
20.07 - 24.07.20 grup 2 grup 1

Çocuklarınızın evde olduğu haftada, her gün üzerinde çalışılması gereken görevler vardır. Lütfen çocuğunuzu destekleyin!

Çocuğunuz bir risk grubuna aitse, okula gitmek zorunda değildir. Lütfen hemen bizi bilgilendirin! Yapılacak içerik ve yapılacak işler dijital olarak sağlanır.

Bazı sınırlamalara rağmen, kalan okul yılını bu şekilde başarıyla tamamlayabileceğimizi umuyoruz. Hijyen yönetmelikleri nedeniyle tüm sınıfları paylaşmak zorundayız. Çocuklarınıza tanıdıkları öğretmenler tarafından öğretilmesi bizim için önemliydi. Ne yazık ki, organizasyonel nedenlerle her zaman başarılı olamadık. Ancak, her iki grubun da aynı öğretmenler tarafından öğretilebilmesi için farklı zamanlarda okula gelmeleri gerekir. Dersler aynı zamanda matematik, Almanca ve İngilizce'nin temel konularına indirgenmiş olduğundan, çocuklarınız elbette artık olağan derslere sahip olmayacaktır. Bu nedenle, tüm sınıflar yeni bir zamanlama alır. Değişen zaman çizelgesine dikkat edin!

Okula giriş sadece maske ile yapılabilir. Okul binasında ve oyun alanında, çocuklar ağız ve burunlarını örten bir maske takmalıdır. Sınıf dersleri sırasında çocukların maskeyi çıkarmasına izin verilir, çünkü orada ayrı ayrı ve birbirlerinden yeterli bir mesafede otururlar.

Hijyen kurallarını çocuklarla tartışacağız (ellerimizi düzenli olarak yıkayacağız, kolun dibinde hapşırıp, minimum mesafeyi koruyacağız ...) ve her gün tekrar edeceğiz. Bununla birlikte, bu kuralları evde de tartışmanız önemlidir!

Öğleden sonra dersleri yok. Fırıncı da okula gelmiyor - bu yüzden çocuğunuza her zaman yeterli atıştırmalık ve içecek vermelisiniz.

Yeni okul yılında durumun nasıl görüneceğini henüz tahmin edemiyoruz. Sizi zamanında bilgilendireceğiz veya lütfen okul ana sayfamızı kullanın: www.hebelschule-singen.org
Orada her zaman güncel bilgileri ve notları doğrudan ana sayfada bulabilirsiniz.

Tüm çocukları dört gözle bekliyoruz!

Sağlıklı kal!

Saygılarımla
okul yönetimi